Sanatçılar

BURAY

Stüdyo kayıtlarında ve sahnede Pitbull'un hırçınlığı sustain’i ile birleşiyor!

Sustain keeps going on!

Filipe MORENO

FILIPE MORENO from BRAZIL (Bass Player)

 

İsmail SOYBERK (Kayıt Müzisyeni)

Birçok farklı müzik türüne uygun, balanslı, çalımı rahat, parlaklığı yerinde teller. Kayıtlarda ve sahnede doğru ses çıkartmak için Pitbull Bas tellerini kullanıyorum.

John CORDY

John Cordy from the U.K (Guitar Player)

SERKAN ÇEVİK (Gitarcı)

23 yıllık müzikal hayatımda onlarca farklı marka gitar telleri ile müzik deneyimi yaşadım.
Pitbull Strings'de yakaladığın en önemli noktalar nedir deseler;
1-Teller gitara takıldığı andan itibaren oturma süresi çok kısa.
2-Gereksiz gıcırtılar ile kirli bir ton deneyimi yaşatmıyor.
3-Çalım bu tellerle cok konforlu yumuşacık.
4-Çok zor eskiyor. Hemen sönmüyor

Tiago MORAES

TIAGO MORAES from BRAZIL (Bass Player)

 

Juliana WILSON

Juliana WILSON from ARGENTINA (Guitar Player)

 

Kemal Evrim Aslan (Sertab Erener, Yalın, Zara, Ayşegül Aldinç, Emre Altuğ)

Öncelikle Ulaş Engin'in ve ekibinin emeklerine sağlık ...

Pitbull strings'in nylon telli gitarlar için ürettiği Gold ve Silver serilerini 2 ayrı gitarımda denedim. İlk olarak Gold serisini sahnede çaldığım Godin multiac SA(Sapını Luthier Ekrem Özkarpat'ın yaptığı) gitarımda taktım. Aynı gün akort oturdu bu çok güzel bir özellik tabi ki, hard tension olması da pek güzel, hacimli ve parmaklarınızın altından kaçmayan bir yapısı var. E,B ve G tellerinin misina kalınlıkları çok güzel geldi bana sol el ile alakalı olarak. Low midleri daha önde bir tel olması da cabası. Bu bilhassa godin tarzı gitarlarda benim çalarken ihtiyaç duyduğum bir özellik. Kullanacağım telin biraz mat olması,  low midlerinin daha önde duyulması. Beklentilerimi bu anlamda karşılayan Gold serisi güzel.

Silver serisini de acemisi olduğum ama severek çalıştığım perdesiz klasik gitarıma taktım. Çok da hoşuma gitti. His olarak, tansiyon olarak, ton olarak beğenimi kazandı.

Samet KILIÇ

Pitbull Strings'in AR-GE sürecinden beri telleri kullanıyorum. Gösterdiği gelişime bizzat şahit oldum. Hissiyat, dayanıklılık ve tansiyon olarak çok tatmin edici ve her müzik tarzına uygun teller. Sahne ve kayıtlarda, doğru ses çıkartan bu tellerle, severek çalıyorum.

Seb READ

SEB READ from the U.K (Bass Player)

BARIŞ ŞANLISOY (Necati Ve Saykolar)

“Uzun ömürlü yapısı yumuşak çalımı ile sahnede güven veren tellere sahip olduğum için çok mutluyum”

ALPER KAYMAN (Necati ve Saykolar)

Sahnede dokunabildiğim tek arkadaşım olan tellerden beklediğim her şeyi Pitbull'da bulabiliyorum…

Martin GUDICS

MARTIN GUDICS from HUNGARY (Bass Player)

Mike GOTTHARD

MIKE GOTTHARD from HUNGARY (Guitar Player)

 

Serhat YILMAZ

Yapım aşamasını yakından takip ettiğim, müzisyen dostum, Ulaş Engin tarafından geliştirilen "Pitbull Strings", gerek sound gerekse "tension" olarak kendini dünyaya yakın zamanda kanıtlayacak gibi duruyor. Tüm müzisyen dostlarıma duyurulur. Denemenizi öneririm.

ZAFER ŞANLI (Erol Evgin, Cem Karaca, Emre Altuğ)

Pitbull Bas Gitar tellerini, canlı performanslarda ve kayıtlarda severek kullanıyorum. Birçok müzik türü icra ettiğim için, her müzik tarzına uyum sağlayan teller bana daha çok hitab eder. Pitbull tam aradığım gibi her müzik tarzına uygun bir tel.

FERHAT HASANOĞLU (Kargo, Feridun Düzağaç, Burak Kut)

25 yıldır bas gitar çalmaktayım. Başta rock müzik olmak üzere, bütün müzik türlerini aktif olarak icra etmekteyim. Takdir edersiniz ki bu süre zarfında onlarca bas gitar tel markası deneyimledim. Bas gitar tellerinde aradığım en önemli özellikler ses kalitesi, çalım rahatlığı ve uzun ömürlü olmasıdır. Pitbull bas gitar telleri bu aradığım özellikleri fazlası ile karşıladı. Ayrıca Pitbull Bite özelliği sayesinde, akort problemleri minimuma iniyor.

Halil Çağlar SERİN

Pitbull telleri, koyu ama parlak bir tona sahip. Uzun ömürlü, yüksek kaliteli, hem eşlik hem solo için uygun, bir çok ton seçeneğine sahip ve kendine has. Uzun zamandır aradığım tonu elde etmemi sağladı.

Selahattin GÜZELEL (Kubat, Kayıt gitaristi)

Pitbullstrings'i taktığım ilk anda aldığım tepki entonasyonun oturmasıydı ve çok şaşırmıştım. Alt üç tel(nylon) açığa çaldığımda çok parlak değildi ama stüdyo'da enstruman mikrofonlandığında, tel kendini gösterdi ve kulağınızla bariz duyulacak şekilde parladı. Kısaca balanslı ve entonasyonu güzel bir tel.

Diego PAREDES

DIEGO PAREDES from the U.S.A (Bass Player)

 

Andre TAVARES

ANDRE TAVARES from the BRAZIL (Bass Player)

 

Sergio DI FINIZIO

SERGIO DI FINIZO from SPAIN (Bass Player)

 

Moto FUKUSHIMA

MOTO FUKUSHIMA from the U.S.A (Bass Player)

 

ERSİN TOZ (Avantgarde Orkestrası, 3 Adam)

Pitbull Strings telleri genel hissiyat, tansiyon, çalım süresi olarak oldukça ideal bir tel. Aktif olarak 2 ay kadar bir çalım süresince prova-sahne vs. tellerde herhangi bir deforme söz konusu olmadı bu artı bir avantaj ve de teller basım, tansiyon, hissiyat olarak oldukça rahat pratik zorlamayıcı bir çalıma ve hissiyata sahip bu da klavye üzerinde gerekli teknik detaylara girildiğinde keyif verici ve sound'u da olumlu etkileyen bir unsur. Pitbull Strings denediğimden bu yana önce kullandığım telleri es geçtim ve genel olarak gayet memnunum. Teşekkürler.

Cenk TURANLI (Ceza,Can Bonomo,Kes, Nazdrave X Rap)

CENK TURANLI (Bass Player)

 

Emin ERDEM İNAÇ

EMİN ERDEM İNAÇ (Guitar Player)