Kullanım şartları

Merhaba;

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıda web sitemizin kullanım koşulları ve bazı önemli bilgiler yer almaktadır.

Tüketicinin Hak ve Yükümlülükleri

Tüketici, kendisi ve satın almak istediği ürün/hizmet hakkındaki bilgileri doğru ve eksiksiz vermek durumundadır. Tüketici hizmet kalitesinden en iyi şekilde yaralanmak için sözleşmenin kendisine yüklemiş olduğu tüm yükümlülükleri eksiksiz yerine getirmelidir.

Tüketici, mesafeli satış sözleşmesinde öngörülen ödeme planına uygun ve öngörülen zamanda ödemesini yerine getirmek durumundadır.

Tüketici, ürünü teslim aldığı anda kontrol etmek ve vakit geçirmeden üründeki kusuru bildirmek yükümlüğü altındadır. Ancak ambalajı açılmış, kullanılmış ürünler geri alınma kapsamında değildir. Taşıma ile ilgili herhangi bir kusurdan kaynaklı hasarlar teslim anında veya vakit geçirmeden bildirilmek zorundadır. Tüketici, hasar ve sözleşmenin yüklediği diğer konularda bildirim yükümünü yerine getirmek zorundadır.

Sipariş ve Satış Şartları

D ve U Müzik Prodüksiyon, mesai saatleri içinde (her gün 09:00- 17:00 arası) yapılan siparişleri gün içerisinde değerlendirecektir. Saat 17:00`den sonra gelen siparişleri ise, takip eden iş günü mesai saatleri dahilinde işleme alacaktır.

Tüketici, sipariş ile ilgili olarak D ve U Müzik Prodüksiyon`a vermiş olduğu bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, gerektiğinde sipariş bilgileri arasında belirtilen telefon numarası ve e-posta adresinden kendisi ile bağlantı kurulabileceğini, Mesafeli Satış Sözleşmesi ni okuduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından verilen sipariş işleminin başarıyla tamamlanması sonrasında D ve U Müzik Prodüksiyon, tüketici tarafından belirtilmiş olan e-posta adresine, sipariş işleminin tamamlanmış olduğu konusunda bilgi veren bir e-posta mesajı gönderecektir.

D ve U Müzik Prodüksiyon, sattığı ürünler için stok tutmayabilir. Ürünleri müşterilerin siparişlerine göre tedarik edebilir.

Garanti ve İade İle İlgili Hükümler

Pitbullstrings.com üzerinden yeni satın alınan ürünün hatalı çıkması halinde tüketici teslimat tarihinden itibaren en geç üç (3) gün içerisinde online destek bölümünden durumu bildirmek ile yükümlüdür. Bu bilgileri takiben tüketicinin kargo şirketi ile ulaştıracağı hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. D ve U Müzik Prodüksiyon, hatalı ürün değişimlerinde kargo ücretini karşılamak ile yükümlüdür. Sipariş edilen ürün hatası tüketici kullanımından oluşmuşsa veya üç (3) günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz.

Özel sipariş üzerine üretilmiş veya tek seferlik üretime dahil olan, ya da tüketici isteği üzerine üretimde orijinal halinden farklı olacak şekilde değişikliğe uğratılmış ürünlerin iadesi ve değişimi yapılmaz.

Tüketici, ürün iade işlemleri için Ürün İade İşlemleri sayfasındaki yönergelere uymak durumundadır. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Ödeme İle İlgili Hükümler

İşbu sözleşmeye konu internet sitesinden verilen siparişlere ilişkin ödemeler kredi kartı, PayPal, Payoneer ve banka havalesi gibi yöntemler ile para transferi yapılarak gerçekleştirilmektedir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, sipariş tutarının D ve U Müzik Prodüksiyon'un hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

Tüketici, işbu sözleşemeye konu www.pitbullstrings.com'u ve hizmetleri kullanmak için gereken ücretleri ve uygun düşen tüm vergileri ödemekle yükümlüdür.

Mücbir nedenler dışında D ve U Müzik Prodüksiyon tarafından tahsil edilen miktarın geriye ödenmesi söz konusu değildir. D ve U Müzik Prodüksiyon tarafından sözleşmeye konu internet sitesinde ürünlere dair fiyatlara %18 KDV dahildir.

Tüketicinin bir ticari firma olması durumunda, tüketicinin belirttiği fatura bilgileri doğrultusunda fatura düzenlenerek sipariş veren firmaya 7 iş günü içerisinde ulaştırılır. Tüketicinin gerçek kişi olması durumunda fatura düzenlenecek ve adresine ulaştırılacaktır.

Tüketicinin satın aldığı ürünlere dair yapacağı ödemenin kredi kartının veya banka hesabının provizyonu akabinde başarılı sonuçlanması ile D ve U Müzik Prodüksiyon'un tüketicinin siparişini yerine ulaştırma yükümlülüğü doğacaktır.

D ve U Müzik Prodüksiyon, sunmakta olduğu hizmetlerin bir kısmını veya tümünü, uygulamakta olduğu ücret politikasını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Ücret politikası ile ilgili değişiklikler, duyurusunun www.pitbullstrings.com'da yayımlanmasıyla beraber, eş zamanlı olarak etkinleşmiş olacaktır.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından D ve U Müzik Prodüksiyon sorumlu değildir.

Teslim İle İlgili Hükümler

D ve U Müzik Prodüksiyon, tüketicinin siparişi kendisine ulaştığı andan itibaren en geç on beş (15) iş günü içerisinde söz konusu ürünü tüketiciye ulaştıracaktır. D ve U Müzik Prodüksiyon önceden haber vermek kaydıyla bu süreyi beş (5) gün daha uzatma hak ve yetkisine sahiptir. Aksi belirtilmedikçe tüm gönderim masrafları tüketiciye aittir.

Teslimat için belirtilen adreste tüketicinin kendisi bulunmuyorsa, adreste bulunmakta olan ve tüketici ile aynı konutta yaşayan diğer kişilere veya tüketicinin yardımcılarına teslimat yapılır.

Tüketici, sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğü paketleri teslim alırken firma yetkilisi önünde açıp kontrol etmek ve eğer üründe herhangi bir kusur mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almamak ile yükümlüdür. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda D ve U Müzik Prodüksiyon'a bildirilmelidir. D ve U Müzik Prodüksiyon en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır. Paket tüketici tarafından teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Ayrıca tüketicinin durumu mail ile bildirmesi gerekmektedir.

Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla D ve U Müzik Prodüksiyon, sözleşmeden doğan ifa yükümlüğünün süresi dolmadan, tüketiciye eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir ayrıca sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir, ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 7 gün içinde tüketiciye iade eder.

İşbu sözleşmede belirtilen şartların TÜKETİCİ tarafından eksiksiz olarak yerine getirilmemesi durumunda D ve U Müzik Prodüksiyon tüketicinin sipariş ettiği ürünlerin teslim edilmemesinden sorumlu olmayacaktır.

Web Sitesi İle İlgili Hükümler

D ve U Müzik Prodüksiyon, tüketicinin pitbullstrings.com web sitesine veya herhangi bir web site bilgisine girmesi veya bunların kullanımından dolayı uğrayabileceği doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki ya da diğer her tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Tüketici, kayıt formunu doldurup onayladığı veya bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren kullanım şartları sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir.