Klasik Gitarımıza Hangi Teller Uygundur

Klasik gitar telleri için 4 farklı seri mevcuttur. SILVERVENUSGOLD ve COATED Serileri. Tellerimizi seçerken, öncelik sıramızı belirlemeliyiz. En önemli ihtiyacımız nedir? Parlak bir ses karakteri mi? Dayanıklılık mı? Yumuşak bir çalım hissiyatı mı? Bu gibi etkenleri göz önünde bulundurmalıyız.

Klasik gitarımıza hangi teller uygundur?

Yumuşak bir çalım hissiyatına etki eden en önemli faktör, tel çaplarının kalınlığıdır. Gitar tellerinin paketinin üzerinde gördüğünüz Normal Tansiyon(Normal Tension=NT), Yüksek Tansiyon (Hard Tension=HT) gibi ibareler, tel çaplarının kalınlığını, dolayısıyla gitarınızın üzerinde oluşan tansiyonu(basıncı) gösterir. Tansiyon artıkça, tel çap kalınlığı da artıyor demektir. Bu da daha gergin bir çalım hissiyatına doğru gidişi simgeler. Daha yumuşak bir çalım hissiyatı istiyorsanız Normal Tansiyon(NT), daha gergin bir çalım hissiyatı istiyorsanız Yüksek Tansiyon (HT) tellere yönelebilirsiniz.

SILVER SERI:
Fiyat Performans telidir. Günlük kullanım için tasarlanmıştır. Konforlu ve yumuşak çalım hissiyatlı bir teldir.
VENUS SERI:
Parlak bir ses tınısına sahiptir. Parlak ses tınısı önceliğinizse, Venüs Serisi klasik gitar tellerini tercih etmenizi tavsiye edebiliriz.

GOLD SERI:
Konfor ve ses kalitesi olarak yüksek standartlardadır. Pitbull klasik gitar tellerinin amiral gemisidir.

COATED SERI:
Kararmaya karşı diğer tellere nazaran çok daha dayanıklıdır. Ayrıca bunu yaparken ses kalitesi ve konfor özelliklerinden kesinlikle ödün vermez.
Artık tel çap kalınlıklarının etkilerini ve serilerin özelliklerini bildiğinize göre, tellerinizi kolayca seçebilirsiniz.
Pitbull Strings Klasik Gitar Teller ‘e Göz At!

Akustik Gitar Teli Değiştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü

My Cart

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Quickview

Close

Categories